Menü Kapat

ESKİŞEHİR’İN FORKLİFT OPERATÖRLÜĞÜNE DUYDUĞU İHTİYAÇ

2020 yılında Eskişehir ilinde tecrübeli kadrosuyla faaliyete geçen Eskişehir Doğan İş Makinesi Operatörlük kursu, Eskişehir e yönelik Forklift Kursu alanında da gerek forklift teorik eğitimi alanında gerekse forklift uygulama eğitimi alanında Profesyonellik, Kalite, İletişim, Değer kavramları ile yola çıkmıştır.

Eskişehir’in forklift ve iş makinaları eğitimleri alanında eksikliğinin olduğu gerçeği kaçınılmazdır. Şehirde yaşayan özellikle genç neslin her ne kadar eğitimleri diğer illere nazaran yüksek olduğu bilinse de iş bulma konusunda sanayi şehri olunmasına rağmen gençler tarafından forklift ve iş makinaları eğitiminde büyük  sıkıntılar yaşanmaktadır. Düz lise mezunlarının üniversiteye çeşitli sebeplerle gidememesi maalesef lise mezunu statüsünde iş bulmalarını neredeyse imkansız hale getirmektedir. Yine meslek liselerinden mezun olan gençlerimiz de her ne kadar çeşitli fabrikalarda forklift ve iş makinesi operatörlüğü işi bulma potansiyeli yüksek olsa da oranlandığı zaman yine işsiz yığının bulunduğu su götürmez bir gerçektir.

Eskişehir ilimizde büyük ve orta ölçekte 500 den fazla üretim fabrikalarının bulunduğu bilinmektedir. İş makinelerinden özellikle FORKLİFT kullanımı hemen hemen bütün sanayilerimizde yaygındır. Gerek İŞKUR gerek farklı kariyer sitelerinden de görüneceği üzere Forklift Operatörü arayan firma sayısı, diğer mesleklerden işçi arayan firma sayısından daha fazla olduğunu öne sürsek yanlış beyanda bulunmuş olmayacağız. Firmaların belirttiğimiz İŞÇİ bulma sitelerinden bile ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını bizzat yaşıyoruz. Gerek firmaların, gerekse işsiz gençlerimizin ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla FORKLİFT operatörlerinin iyi bir eğitimden geçirilmesi ve bu eğitime istinaden Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika sahibi olması gerekmektedir. Eskişehir’de belirtilen hususlarda iddialı olarak yola çıkmış, Eskişehir DOĞAN İş Makinesi Operatörlük Kursu bu forklift ve iş makineleri operatörlüğü eğitimlerini karşılama konusunda hizmetini her geçen gün çıtasını arttırarak devam ettirmektedir. Sloganımız “SANAYİCİMİZ Operatörsüz, GENÇLERİMİZ İşsiz Kalmasın” şeklindedir.