Menü Kapat

TAVŞANLI DOĞAN SRC KURSU

03.09.2004 Tarih ve 25572 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği gereği;
SRC belgesi kamyon, kamyonet, panelvan, ve otobüs, minibüs yolcu ve yük nakli araçlarını kullanan sürücülerin alması gereken zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. Sürücü belgesi olmadan sürücüler ticari araç kullanamazlar, sürücü belgesi olmadan araç kullandığı tespit edilen sürücülere ve araç sahiplerine idari para cezası kesilmektedir.


SRC belgesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş mesleki yeterlilik Eğitim Merkezlerinden alınmalıdır. Bir çok sürücü yetkisiz kişiler tarafından (yasal olmayan) yollarla almış oldukları SRC belgelerinin iptal olması sebebiyle mağdur olmaktadır.


Doğan Eğitim Kurumları bünyesinde olan “Önce insan” prensibiyle yola çıkan kurumumuzun yine Kütahya ve ilçelerinde bir ilke imza atarak, T.C Ulaştırma Bakanlığının 27/04/2011 Tarih ve 141 Sayılı izni ile Sürücü Eğitimi vermeye yetkilendirildiği mesleki yeterlilik kursumuz Tavşanlı ve çevresine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. 

Çırçırçeşme Mh. Hakim Mefaret Hanım Cad. NO: 20/1 TAVŞANLI / KÜTAHYA 

0 (274) 614 32 20