Menü Kapat

DOĞAN SRC KURSU

03.09.2004 Tarih ve 25572 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Karayolu Taşımacılık Faaliyetleri Mesleki Yeterlilik Eğitimi Yönetmeliği gereği;
SRC belgesi kamyon, kamyonet, panelvan, ve otobüs, minibüs yolcu ve yük nakli araçlarını kullanan sürücülerin alması gereken zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. Sürücü belgesi olmadan sürücüler ticari araç kullanamazlar, sürücü belgesi olmadan araç kullandığı tespit edilen sürücülere ve araç sahiplerine idari para cezası kesilmektedir.

 


SRC belgesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş mesleki yeterlilik Eğitim Merkezlerinden alınmalıdır. Bir çok sürücü yetkisiz kişiler tarafından (yasal olmayan) yollarla almış oldukları sürücü belgelerinin iptal olması sebebiyle mağdur olmaktadır.

 


Doğan Eğitim Kurumları bünyesinde olan “Önce insan” prensibiyle yola çıkan kurumumuzun yine Kütahya ve ilçelerinde bir ilke imza atarak, T.C Ulaştırma Bakanlığının 27/04/2011 Tarih ve 141 Sayılı izni ile SRC Eğitimi vermeye yetkilendirildiği Kütahya’da ilk kurulan mesleki yeterlilik kursu olup daha sonra Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Yeterlilik ve Eğitim kurslarının Milli Eğitim Bakanlığına devrinden sonra gerekli geçiş işlemleri yapılarak Milli Eğitim bünyesinde hizmetine devam etmektedir.

 
 
 Menderes Cad. No:2 Kütahya – Valilik Yanı
 
0 (274) 223 70 02