Menü Kapat

DOĞAN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

Doğan Erkek Öğrenci Yurdu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında hizmete başlamıştır.

Hizmet binamız Kütahya merkezinde kentin sembolü olan vazo kavşağındadır. Yurdumuz, Valilik Binasının bulunduğu geniş bir meydana bakmaktadır.

Dumlupınar Üniversitesi Merkez kampüsü ve Germiyan kampüsüne giden tüm araçlar bu meydandan geçmektedir. Doğan Erkek Öğrenci Yurdu otogara 3 dk., hastanelere 2 dk. Mesafededir. Yurt binası civarında 24 saat açık lokanta, market ve kafeteryalar bulunmaktadır.

Yurdumuzda kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir. Odaların hepsi güneş alan bir, iki ve dört kişilik odalar şeklinde dizayn edilmiştir.

Yurdumuzda her türlü yangın önlemi alınmıştır. Her katta ayrı ayrı çıkışlı yangın merdivenlerimiz, yine her katta yangın söndürme vanaları ve hortumları mevcuttur. Tüm bunlara ilave olarak yeterli sayıda yangın söndürme tüpleri mevcuttur.

Yurt binamızda merkezi ısıtma sistemi, sıcak su, çamaşırhane, asansör, etüt salonu, yemekhane, TV, buzdolabı, kitaplık, sıcak su laminant parke, teras ve sınırsız kablosuz internet mevcuttur. Ayrıca her odada banyo ve tuvalet mevcut olup yurt binası 24 saat güvenlik kameraları ile izlenmektedir. 

 Menderes Cad. No:2 Kütahya – Valilik Yanı

 0 (274) 224 78 01