Menü Kapat

DOĞAN PSİKOTEKNİK DĞRL. MRK.

4925 sayılı Karayolu taşıma Kanunu’na bağlı olarak Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamındaki “Sürücülerde aranacak şartlar” adı altında Madde 60/e de geçen ”Sürücülerin bedeni ve psikoteknik açıdan sağlıklı olduklarını gösteren bir sağlık raporunu yetkili sağlık kuruluşlarından her beş yılda bir almaları şarttır” ifadesiyle psikoteknik değerlendirme yolcu ve yük taşımacılığını yapan sürücüler için zorunlu hale gelmiştir. bu sebeple; çalışma ve trafik psikolojisinin bir dalı olan PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME; bireyin belirli bir iş alanındaki yeterliliğin ortama konması amacıyla gerekli bedensel, zihinsel ve kişilik özelliklerinin testler aracılıyla ölçülmesidir.

Psikoteknik belgesi, yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerinin yanı sıra;

     – Kullanılan araçla ürün taşıması yapılmasa bile, araç ruhsatında minibüs, otobüs, kamyon, kamyonet ve kapalı kasa yazılı olduğu durumlarda,
     – Araç ruhsatında hususi yazmasına rağmen araç ile irsaliyeli ve faturalı yük nakliyesinde de bu “PSİKO-TEKNİK BELGESİNİ” alma zorunluluğu aranmaktadır.

Doğan Eğitim Kurumları; bahsedilen yasa kapsamında sürücülerin psikoteknik değerlendirmelerini yapacak şekilde bünyesine yetkili bir psikolog ve psikiyatrist dahil ederek İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ”PSİKO_TEKNİK RAPOR” vermekte yetkilendirilmiştir. Güvenilir, Saygın ve Etik değerlere Bağlı bir kurum olarak profesyonel kadromuzun bilgi, birikim ve deneyimlerini güncel ve değişken mevzuatlarla yenileyerek müşterilerimizin taleplerini karşılayacak gelişimlerine öncü olan, çözüm üreten, yenilikçi hizmet sunmaktadır.  

Atatürk Bulvarı Saray Apartmanı No:9/1 Kütahya

  0 (274) 216 17 30